Deski Tarasowe Wzdłuż Czy Wszerz? Poradnik Wyboru Orientacji Desek

Deski Tarasowe Wzdłuż Czy Wszerz? Poradnik Wyboru Orientacji Desek

Planowanie budowy tarasu wymaga podejmowania wielu decyzji, które wpływają na wygląd, funkcjonalność i trwałość projektu. Jednym z tych wyborów jest kierunek układania desek tarasowych. Czy powinno się układać deski tarasowe wzdłuż czy wszerz? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. W tym artykule omówimy te czynniki i pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Wybór kierunku układania desek tarasowych

Wybór kierunku układania desek tarasowych jest jednym z najważniejszych aspektów planowania tarasu. Może to wpłynąć na odczucie przestrzeni, a także na wytrzymałość i trwałość tarasu.

 

Deski tarasowe układane wzdłuż

Układanie desek tarasowych wzdłuż, czyli równolegle do ściany domu, to najczęstszy wybór wśród właścicieli domów. Tworzy to efekt optyczny, który sprawia, że przestrzeń wydaje się dłuższa, co jest szczególnie korzystne na mniejszych tarasach.

 

Deski tarasowe układane wszerz

Z kolei układanie desek tarasowych wszerz, czyli prostopadle do ściany domu, może sprawić, że taras wydaje się szerszy. Ten rodzaj układania jest również bardziej wymagający jeśli chodzi o konstrukcję nośną tarasu, co może mieć wpływ na koszty i czas realizacji projektu.

 

Kiedy układać deski tarasowe wzdłuż, a kiedy wszerz?

Wybór kierunku układania desek tarasowych powinien zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę kształt i wielkość tarasu. Deski tarasowe układane wzdłuż mogą sprawić, że wąski taras wyda się większy, podczas gdy deski układane wszerz mogą poszerzyć taras.

Innym ważnym czynnikiem jest styl i estetyka domu. Jeżeli dom ma nowoczesny wygląd, deski tarasowe układane wszerz mogą lepiej wpisywać się w jego estetykę. Natomiast dla domów w bardziej tradycyjnym stylu, deski tarasowe układane wzdłuż mogą być bardziej odpowiednie.